top of page

Pateicamies par Zemgales Uzņēmēju foruma’24 apmeklējumu 15. maijā Nākotnes industriālajā parkā!

Zemgales uzņēmēju forums pulcēja 170 dalībniekusPulcējot vairāk kā 170 dalībniekus, pagājušajā nedēļā noslēdzās Zemgales uzņēmēju forums, debatēs par mākslīgo intelektu, kiberdrošību un digitalizāciju rosinot uzņēmējiem gan aizdomāties par sava biznesa attīstības potenciālu, gan iespējamajiem finanšu atbalsta mehānismiem un nepieciešamību veicināt augstāku darba efektivitāti.  


“Citējot pasākuma lektoru  - Jāni Sārtu - NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru, esam apokaliptiska laika apstākļos, kad nevaram atļauties izvairīties vai nesekot līdz gan mākslīgā intelekta iespējām, gan kiberdrošības jautājumiem. Neatkarīgi no tā, vai uzņēmējs ir mazs, vidējs vai liels Latvijas mērogam, arvien vairāk globālā tirgus apstākļos nāksies ieviest rīkus, līdzdarboties un analizēt, kā sava biznesa apstākļos nepalikt zaudētājam. Manuprāt, pasākuma ietvaros daudzi uzņēmēji novērtēja sniegto informāciju gan par iespējām novērtēt sava uzņēmuma digitālā brieduma testu, gan iespējas klientu apkalpošanā, tulkošanā, tūrisma pakalpojumos iekļaut mākslīgā intelekta pakalpojumus, protams, apzinoties, ka pats vērtīgākais šodienas apstākļos ir nepārtraukti ieguldīt cilvēkresursos, zināšanās un darbinieku spējās adaptēties, mehāniskās cilvēka darbības aizstāt ar citiem rīkiem” pauž Jelgavas novada pašvaldības Tūrisma un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja Ilze Matusa, piebilstot, ka novērtē uzņēmēju labās atsauksmes par vērtīgo saturu, kas rada pārliecību, ka klātienē sniegtās iespējas diskutēt par šīm lietām ir pievienotā vērtība, jo ne vienmēr attālinātos semināros un televīzijas intervijās ir iespēja vienkopus izzināt tik vērtīgo citu pieredzi.

Pasākumu organizēja Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteri,  Zemgales plānošanas reģionu un foruma lieldraugu – tehnoloģiju uzņēmumu “Tilde” un informatīvo atbalstītāju – Kurzemes Radio. Tas noritēja Nākotnes industriālajā parkā jeb “Future Wings” helikopteru angārā Nākotnes ciemā Jelgavas novadā – gana netipiskā, bet reizē – atbilstošā vieta pasākuma norisei ar moto “Drošs lidojums nākotnē”.

 

Pasākumā starp lektoriem piedalījās gan Jānis Sārts - NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors, Kaspars Kauliņš - Tilde Biznesa attīstības vadītājs, Jānis Kronbergs - SIA "BeeTech Services" pārstāvis, Madara Kalniņa-Kalnmale - SIA RED Frog līdzdibinātāja, uzņēmuma vadītāja, Aleksejs Zacepins - LBTU Asociētais profesors un vadošais pētnieks,  Ēvalds Urtāns – mākslīgā intelekta uzņēmuma Pitch Patterns vadītājs un asya.ai dibinātājs, Tija Lasmane - “Vendon” informācijas drošības pārvaldniece, tāpat Toms Auškāps - AS “Balticovo” Komunikācijas un attīstības direktors, Reinis Sparāns - ELVA Baltic Stratēģiskās attīstības vadītājs un Jānis Palkavnieks, Draugiem Group runasvīrs.

Forumā interesentiem bija iespēja debatēt arī par Eiropas Savienības piedāvāto finansējumu un atbalsta rīkiem digitalizācijas attīstībai uzņēmumos, Altum atbalsta programmām uzņēmumu digitalizācijas veicināšanai un Latvijas investīciju attīstības aģentūras atbalsta programmu procesu digitalizāciju.

 

Pasākums tika īstenots ar Eiropas Savienības fonda programmas ‘‘Digitālā Eiropa 2021.-2027.gadam’’ un Atveseļošanas fonda atbalsta programmas ‘‘Atbalsts Digitālo inovāciju centru un reģionālo kontaktpunktu izveide’’ atbalstu projekta Nr. 101083983 ‘‘Development of AI – ICT for Manufacturing EDIH in Latvia”/ EDIHLV’’ ietvaros.

Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.  Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.

Commentaires


bottom of page