top of page

Pateicamies par Zemgales Uzņēmēju foruma’24 apmeklējumu 15. maijā Nākotnes industriālajā parkā!

Zemgales uzņēmēju forums pulcē ekspertus jautājumos par mākslīgo intelektu, kiberdrošību un digitalizāciju

15. maijā Nākotnes industriālais parks Glūdā pulcēs Zemgales mēroga uzņēmējus un dažādu jomu ekspertus, lai forumā debatētu par digitalizācijas, mākslīgā intelekta un kiberdrošības jautājumiem uzņēmējdarbībā. “Future Wings” helikopteru angārs pārtaps par foruma norises vietu ar sēdvietām, ekrāniem un diskusiju platformu, lai ar nozares ekspertiem debatētu par inovatīviem risinājumiem biznesā šodienas mainīgajos apstākļos. Pasākums top Jelgavas novada pašvaldībai sadarbībā ar  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteri,  Zemgales plānošanas reģionu un foruma lieldraugu – valodu tehnoloģiju uzņēmumu “Tilde” un informatīvo atbalstītāju – Kurzemes Radio.


Netipiskā foruma norises vieta apzināti izvēlēta Glūdā, kur vienuviet uzņēmējdarbība balstās gan uz lidaparātu apkopi, glempinga pakalpojumiem, ekoloģisko produktu “Milzu!” un  SIA "Purenn Group" ražotni, kā arī helikopteru lidlauku “Future Wings”.

Pasākumā starp lektoriem piedalīsies gan Jānis Sārts - NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors, Kaspars Kauliņš - Tilde Biznesa attīstības vadītājs, Jānis Kronbergs - SIA "BeeTech Services" pārstāvis, Ēvalds Urtāns – mākslīgā intelekta uzņēmuma Pitch Patterns vadītājs un asya.ai dibinātājs, Tija Lasmane - “Vendon” informācijas drošības pārvaldniece, tāpat Toms Auškāps - z/s “Balticovo” Komunikācijas un attīstības direktors un Jānis Palkavnieks, Draugiem Group runasvīrs. Viņu pieredze katram uzņēmējam ļaus palūkoties uz stratēģiski svarīgākajiem jautājumiem sava biznesa risinājumos. Ēvalds Urtāns– mākslīgā intelekta uzņēmuma Pitch Patterns vadītājs un asya.ai dibinātājs, pauž viedokli, ka “mākslīgais intelekts ir veids, kā uzņēmumiem uzvarēt konkurencē, bet ne vienmēr uzņēmumi ir gatavi pieņemt smagus lēmumus saistībā ar darbaspēku vai produktu kvalitāti, jo liela daļa ir pieraduši strādāt pa vecam.”

 

“Latvijas mērogā šajā pavasarī ir ļoti daudz sarunu ciklu un semināru, forumu tieši ar fokusu uz mākslīgo intelektu, kiberdrošību un digitalizācijas procesiem. Piesaistot nozares jaudīgākos profesionāļus, pašvaldība kopā ar sadarbības partneriem vēlas šīs tēmas izvērst arī Zemgales mēroga uzņēmēju auditorijā – iespējams, tieši starp vidējiem un lielajiem uzņēmējiem, jo ne lauksaimniecība, ne pārtikas ražošana, ne arī pakalpojumu sniedzēji nav atrauti no procesiem, ko ņemt vērā, lai augtu, efektivizētu savus biznesa procesus, kā arī, piesaistot finanšu instrumentu atbalsta programmas, varētu ieviest tuvākajos gados. Mēs ceram, ka foruma ieguvums atbalsosies uzņēmēju lēmumos un secinājumos ražošanas procesos vai lēmumos rīcībai vēlāk” komentē Jelgavas novada pašvaldības Tūrisma un uzņēmējdarbības nodaļas vadītāja Ilze Matusa, skaidrojot Zemgales uzņēmēju foruma tēmu izvēli.

 

“Digitalizācija sniedz nebijušas iespējas gan inovāciju radīšanā, gan produktivitātes un izaugsmes attīstībā. Nedrīkstam nogulēt šo iespēju laiku, lai pilnvērtīgi izmantotu tehnoloģiju sniegtās priekšrocības savu mērķu sasniegšanā,” teic Imants Martinsons, LTRK Jaunuzņēmumu padomes priekšsēdētājs un Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris valdes loceklis.

 

Forumā interesentiem būs iespēja debatēt arī par Eiropas Savienības piedāvāto finansējumu un atbalsta rīkiem digitalizācijas attīstībai uzņēmumos, Altum atbalsta programmām uzņēmumu digitalizācijas veicināšanai un Latvijas investīciju attīstības aģentūras atbalsta programmu procesu digitalizāciju. “ALTUM kā attīstības finanšu institūcija uzņēmējiem piedāvā dažādus biznesa finansēšanas risinājumus gadījumos, kad banku finansējums nav pieejams. Stāstīšu par atbalsta programmām, kas paredzētas uzņēmumu attīstīšanai un izaugsmei, tai skaitā digitalizācijas projektu finansēšanai. Aicinu izmantot šo iespēju, jo ja ir darbinieki, kuri tiek apmācīti un izglītoti, dati, par kuru drošību mēs rūpējamies, un atbilstošas automatizētas sistēmas, turklāt, tas viss ir sadarbspējīgs, uzņēmumam ir ļoti plašas attīstības iespējas,” viedokli pauž Attīstības finanšu institūcijas Altum Zemgales reģiona vadītājs Armands Alksnis.

Piepildīta diena – no pulksten 10 līdz 17 ar foruma norisi trīs daļās: 1. daļa - kiberdrošība un mākslīgā intelekta izmantošanas iespējas ar praktiskiem rīkiem ikvienam uzņēmumam, tostarp diskusiju panelis. 2. daļas virstēma - digitalizācija ar vairāku institūciju iesaisti – Latvijas Digitālais akselerators, Latvijas IT Klasteris, Altum un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Savukārt 3. daļā - vērtīgi pieredzes stāsti. Tāpat semināra dalībniekiem būs nodrošināta iespēja no ekspertiem gūt pieredzi mākslīgā intelekta balstītu risinājumu ieviešanā savā uzņēmumā.

 

“Runājot par to, kā stiprināt kiberdrošību un veicināt procesu automatizāciju, jāņem vērā, ka nav vienas formulas vai definīcijas, kas derētu visiem uzņēmumiem un iestādēm ikvienā nozarē. Risinājumi ir ļoti daudz, bet ar foruma rīkošanu vēlamies akcentēt, ka vispirms nepieciešama izpratne par pamatlietām. Kad mēs saprotam, ko tieši iespējams atrisināt ar konkrētu rīku, tā izmantošana daudz ātrāk kļūst par ikdienas normu”, apgalvo I. Matusa.
Comentarios


bottom of page